Beszélgessünk!

6 napja
Rengeteg dolog javult, de szokszor lusta vagyok írni róluk. Megpróbálok pár érdekesebbet összeszedni.A német Amazonról most már elvileg be tudjuk nyalni az árat és a képeket, így könnyebb a megosztás.Megoldottam azt is, hogy a német Amazon akciói is ellenőrzöttek legyenek.Az akcióknál megosztott képeknél a felesleges fehérséget el szoktam távolítani, azonban bizonyos esetekben ez nem volt tökéletes. Most javítottam az eljáráson.Címkézés jóval olajozottabb, mint régen. A címkék neveit (vagy hozzájuk tartozó kulcsszavakat), ha megtalálja az oldal a címben, akkor egyből be is lövi a bejegyzéshez őket. Ez nem mindig előny, de többnyire az. Illetve fontos, hogy ez alapján a kategóriát is megpróbálja beállítani egyből az Ármegosztó oldala.Emojikról rengeteget tanultam az elmúlt időszakban, mivel sok gond volt velük. Alapból egyszerű lenne a helyzet, de nekem az sose jó . Minden emoji OStől függetlenül jelenik most meg, így nincs az, hogy undi windows -os emojik vannak egyik helyen, máshol meg Androidosak - ez viszont kihívások elé állít. Valószínű most is vannak olyan komplexek, amik nem jók még, de már pl. a bőrtónusosak mennek és egy halom más is.Registered, Trademark, Copyright karakterekkel is volt egy kis kínlódás, amik dark módon nem voltak túl szépek, de azokat is javítottam, hogy ott az előbb tárgyalt okosság ne lépjen életbe.Szabályokba beletettem, hogy lejmolni csak OFFban szabad (kuponoknál jellemző).stb. stb.

9 napja
Kedves Fórumtársak!Egy kis segítségre lenne szükségem. Kifejezetten szőlő ízű Pin Pop nyalókát keresek nagyobb tételben.Az Allegrón találtam belőle vegyes gyümölcsös csomagot, de abban rengeteg olyan íz is van, amire nincs szükségem. Nekem egy kislány ballagására kellene legalább 70 darab, de kizárólag a szőlős verzió.Ha esetleg láttatok valahol hazai webáruházban, nagykerben, vagy olyan helyen, ahonnan lehet csak ezt az egy ízt rendelni (akár teljes gyűjtődobozzal is), kérlek, osszátok meg velem!Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

10 napja
Őrült játék ajánló: Librarian: Tidy Up the Arcane Library! - 6,15 € , könyveket kell pakolászni, némi varázslattal. Hihetetlenül jó, chilles cucc. Szívből ajánlom mindenkinek. Könyvek szeretete azért nem árt hozzá, vannak bizonyos kötetek, amiknél nehezen leküzdhető késztetésem van valahonnan beszerezni, olyan brutálisan szép a borítója. (még szerencse, hogy nem létezik, mert biztos sokba kerülne)

14 napja
Csak a szállítási díjon spóroltam szerintük közel 300 ezret. Szerintem amúgy többet is mert pl. a betonkeverőt is 1690-es szállításra írták pedig az bőven több volt :D

15 napja
Amikor egy olyan gigász, mint az OTP Bank, belép az e-kereskedelembe, majd alig két év után behúzza a vészféket, a szakma azonnal találgatni kezd. Ahány szakértő, annyi elmélet: drága volt? Rosszkor indult? Túl bonyolult volt a hitel-fókusz?Mindenkinek megvan a maga feltevése a sztoriról, így nekem is, amely néhány random paraméter, piaci adat és hangos iparági pletyka alapján próbálja összerakni a kirakóst. Marketing és üzletfejlesztési szempontból a fizz.hu esete egy igen érdekes példája annak, amikor egy hatalmas tőkével rendelkező, domináns piaci szereplő (az OTP Bank) megpróbál belépni egy tőle idegen iparágba, de a stratégiai tervezési hibák és a piac drasztikus átalakulása miatt elbukik.A felhasználók visszajelzései alapján a platform drágább volt a versenytársaknál, és az OTP elsődleges célja az volt, hogy a vásárlásokat összekösse a saját pénzügyi szolgáltatásaival (áruhitel, részletfizetés).Nézzük meg részletesen a bukás valódi okait, a nemzetközi piaci nyomást és a pénzügyi mérleget!1. Mekkora volt a bukás? (A számok)Az OTP a közelmúltban jelentette be a fizz.hu (OTP Ecosystem Kft.) fokozatos lezárását. Bár a platformtól azt várták, hogy 4 éven belül a hazai e-kereskedelem meghatározó szereplője legyen, a pénzügyi racionalitás gátat szabott a projektnek.A cég nyilvános adatai alapján a közvetlen veszteségek így alakultak:2023–2024 (indulási és korai szakasz): Kb. 5,5 milliárd forint veszteség.2025-ös pénzügyi év: Brutális, 8,5 milliárd forintos veszteség.Mindent összevetve az OTP Bank bőven 14-15 milliárd forint feletti összeget égethetett el a fizz.hu-ra, ha a fejlesztési költségeket, az operációt és az olyan gigantikus marketingkiadásokat is beleszámoljuk, mint a magyar NB1 labdarúgó-bajnokság névadó szponzorációja (amit egy időre átneveztek Fizz Ligára).2. A bukás okai – Miért nem működött a modell?A fizz.hu nem klasszikus webshop volt, hanem egy pure marketplace (tiszta piactér). Ez azt jelenti, hogy az OTP-nek nem volt saját raktára, sem saját árukészlete. Csak egy platformot biztosítottak, ahol külső kereskedők értékesíthették a termékeiket. Ez a modell közvetlenül vezetett a stratégiai problémákhoz:A) A kontroll hiánya az árak felettMivel a fizz.hu nem maga vette és raktározta az árut, nem volt közvetlen ráhatása a fogyasztói árakra. A piactérre regisztrált külső kereskedők határozták meg az árakat, akik beépítették a kalkulációjukba a fizz.hu felé fizetendő jutalékot is. Emiatt a platform törvényszerűen drágább volt, mint ha a vásárló közvetlenül a kereskedő saját oldaláról, vagy az ár-összehasonlító oldalakon talált legolcsóbb helyről rendelt volna.B) A globális és régiós óriások nyomásaA legnagyobb csapást a környezet változása mérte a cégre: az elmúlt időszakban olyan hatalmas nemzetközi e-kereskedelmi szereplők jelentek meg vagy erősödtek meg drasztikusan a magyar piacon, amelyekkel egy lokális platform képtelen volt felvenni a versenyt.A kínai Temu agresszív terjeszkedése, valamint az olyan hatalmas régiós piacterek, mint a lengyel Allegro, a cseh Alza vagy az eMAG teljesen átrajzolták a hazai pályát. Ezek a nemzetközi óriások olyan globális beszállítói láncokkal és akkora beszerzési volumennel dolgoznak, amellyel szemben sokkal jobb árakat képesek kínálni a fogyasztóknak, mint bármilyen lokális szereplő. Egy helyi piactérnek egyszerűen nem maradt mozgástere az árversenyben.C) A hitel-fókusz korlátaiAz OTP alapvető célja az volt, hogy a vásárlást összekösse a saját pénzügyi termékeivel (áruhitel, részletfizetés, Simple-ökoszisztéma). Azonban a magyar piacon az online áruhitelezés aránya a teljes e-kereskedelemhez képest elenyésző. A magyarok többsége továbbra is készpénzzel/kártyával fizet a futárnál (utánvét), vagy azonnal online kártyával egyenlíti ki a számlát. Egy webshopot nem lehet csak arra felépíteni, hogy ott hitelre lehet vásárolni, mert a tipikus e-kereskedelmi kosárérték (pl. játék, könyv, kisebb elektronika) nem éri el a hiteligénylési ingerküszöböt.D) Lassú reakcióidő és belső struktúraEgy robusztus, szigorúan szabályozott banki háttérrel rendelkező projekt sokszor túl bürokratikusan és lassan reagál a piac napi szintű változásaira, mint a rugalmas, tősgyökeres e-kereskedelmi cégek. Amikor látszott, hogy a nemzetközi nyomás és a magas árak miatt a növekedési tervek nem teljesülnek, az OTP a tulajdonosi racionalitás mentén inkább meghúzta a vészféket, mintsem még újabb tízmilliárdokat öntsön egy feneketlen kútba.Egy dolog biztos: a fizz.hu története még évekig beszédtéma lesz a hazai üzleti körökben, mint a „Beyond Banking” stratégia egyik legdrágább mintapéldája. De ahogy az írásom elején is leszögeztem, ez csupán egyetlen olvasat a sok közül, ami a kívülről látható piaci mozgásokon és adatokon alapul.Végső soron a fizz.hu esete tökéletesen megmutatta, hogy a digitális kereskedelemben a gigantikus tőke sem garancia a sikerre, ha a piac napról napra változik. Persze ez is csak egy elmélet a sok közül – és könnyen lehet, hogy te teljesen másképp látod a dolgot.Szerinted mi volt a Fizz legnagyobb stratégiai tévedése? Az árazás, a hitel-fókusz, vagy egyszerűen a rossz időzítés? Esetleg Te másban látod a kudarc okait? Vettél tőlük valaha valamit? Ne tartsd vissza a véleményed, beszéljük meg a kommentekben!

egy hónapja
Ó ezek nagyon hasznosak, köszi! Persze azért a red-flag már ott fel kellett volna, hogy villanjon, amikor b*szó áron sikerült egy 3rd party eladótól az eMAGon Dysonra bukkanni, de így is jobb később rájönni mint soha.

2 hónapja
Nem igazán kupon, nem promó, nem kedvezmény... de remélem maradhat itt. Revoluton észrevettem, hogy bekerült a revpoints boltok közé a TESCO. Ha online rendeltek most 15x pontot kaptok. Ez azt jelenti, hogy egy pl 40 ezres bevásárlás Metal csomagban 40 + (40*15) = 640 pontot ér. Ez kb 3-8 ezer forintnyi kedvezménynek felel meg attól függően mire használjátok fel később. Fontos: A vásárlás csak akkor ad extra pontokat ha előtte a Revpoints menüpontban aktiváltátok és a Revolutos kártyával fizetitek!

2 hónapja
Babyliss és Brasty viszont partner lett, remélem jönnek majd tőlük is jó akciók.

2 hónapja
Hogy lássatok valami konkrétat is:Pl. ma bevezettem a kisállat felszerelés, locsoló/öntöző kategóriát. Gondolkodom a diófélék-en és hasonlókon is, de lehet túl szűk lenne és egészséges ételek kellenek. Ezek piszlicsáré dolgoknak tűnnek, de számomra súlyuk van, mert később nehéz "helyrehozni" - vagy inkább felesleges, tehát ha most mellé lövünk, akkor valószínűleg károk árán lehet csak másik irányba terelni a dolgokat.

2 hónapja
Sukoró, Oltvány köz 3. – Mobiliti: 138 Ft/kWh az alap ár

3 hónapja
Ebben a formában igen. Egy másik megoldás, mással már előrehaladott állapotban van, meglátjuk mi sül ki belőle.

3 hónapja
Vettem leírás alapján natúr terméket (kálium szappan). Kaptam egy vegyipari kutyulmányt amiben a névadó termék csak a sokadik. Leírásba full természetes hipoallergén stb. A valóság hogy tele van allergénnel és a vízen túl semmi se természetes benne ami komoly mennyiség az összetétel listán. 5 liter termék 4000 gramm (fizikai képtelenség egy a víznél nagyobb fajsúlyú terméktől mint a szappan). Allegro szarik rá, hiába kértem hogy javíttassák a leírást. A termék árát persze visszakaptam, de az nem elégséges. Most hatósági panasszal éltem elég sok témában. Szóval a lényeg: ha csak a pénzed akarod visszakapni, és teszel rá hogy másokat is átvernek, meg szaladgálhatsz reklamálni meg postára csomagot feladni, akkor oké. De amúgy lehet bármit bármilyen szöveggel hirdetni, felelősség és jogorvoslat nincs (ami önmagában a DSA jogszabályok miatt, aminek amúgy nem felelnek meg). A magyar ügyfélszolgálat kedves, de totál eszköztelen... Pl fogalma sincs mi az a DSA és hogy amúgy hol lehet(ne) elérni az oldalon.

3 hónapja
A termékkritikus csinált tesztet termékekről, az alapján én kihagyom :D

3 hónapja
Nagyon köszi a véleményt! Az én véleményem sem szokott egyezni azzal, amit a legtöbb ember hisz, de mindig próbálok a megértésre is törekedni e mellett. A fenti dolgok, amikre rámutattál viszont szilárd meggyőződés eredményei - vagy legalábbis végig lettek gondolva :D. Volt így is - úgy is. Abszolút valid amit írsz, de én máshogy gondolom - vagy inkább hiszem, mert honnan is tudnám (és ez nem szarkazmus, tényleg nem tudhatom). A legfrissebbek közt azért vannak kint a lejártak, mert azok a legfrissebbek. Ha él, ha nem, friss. Definíció szerint. Ha valami újra előkerül, akkor azt még hirtelenjében láthatja a felhasználó, s bár lehet rosszul fest a lejárt, de egyszerűen nem érzem sokkal helyesebbnek, hogy kivegyem, mint hogy bent maradjon. Népszerű akciók alap szűrő. Na itt viszont nagy zsonglőrködés ment. A lejártakat is mutatják a nagyok (hotukdeals, mydealz.de, stb.) emlékeim szerint és lenne is értelme kint hagyni, hisz beszélgetések kötődhetnek hozzá - de ez az indok talán a friss hozzászólások rész miatt az Ármegosztón nem annyira releváns. Jövőbeli akciók. Ez egy nagyon hosszú huza-vona eredménye, most sem tetszik még az egész, mondom mi a probléma:  Valaki beküld egy akciót, ami egy hét múlva indul. Nem szavaz rá senki, mert nem igazán látszódik, de ha picit jobban megy sincs esélye kikerülnie a főoldalra, mert szűrve van. Mire elindul pedig már nem lesz "menő". Szóval ha beküldés után eltelik az egy hét, viszont a háttérben kialakuló pontozás miatt már az 5 like sem sok, ha egy hetes az akció, tehát lehet ki se kerülne a főoldalra indulásnál, így hátrányba kerül. Mondjuk, hogy megváltoztatom a pontozást - mostantól nem a beküldés idejétől eltelt időt vizsgálom, hanem a kezdettől - ekkor viszont hatalmas előnyre tesz szert - ki fog lőni szinte minden hamarabb megosztott akció, mert egyből jön rá x szavazat, tehát az elején nagyon jónak tűnik. Valami mesterséges hátrány generálás, vagy valami ultrakomplex szinte real-time számolódó pontozás kellene, amihez kevés vagyok. Ezt áthidalva döntöttem úgy, hogy marad az eredeti szabály viszont, hogy fair játszma legyen az akciók között, ezért kikerül a főoldalra is. Nem tudok egyszerűen jobbat, nagyon faramuci a helyzet - ha van valakinek nyerő ötlete, akkor szóljon! ;)

3 hónapja
Hát, elérkeztünk ide is. 5 éves az Ármegosztó. 🎂 Amikor öt évvel ezelőtt belevágtam, egy pillanatig sem kételkedtem benne, hogy hosszú távra tervezek. Hittem az oldalban, és hittem abban is, hogy ha valami valódi értéket képvisel, az majd magától szárnyra kap. Őszintén szólva azt hittem, könnyebb lesz. Azt gondoltam, ennyi idő után már sokkal előrébb tartunk majd. Ma már látom, hogy tévedtem: a valódi tartalom és az őszinte közösségépítés ma már egyre inkább „niche” kategória. Nem vagyok marketingzseni, nem értek a hangzatos szavakhoz. A fejlesztés az amiben ki tudok teljesedni, és ezen keresztül tudok adni Nektek. Az indulás óta már közel 3200 munkaórát tettem bele a kódolásba és a technikai háttér csiszolásába. Nem csak azért, mert szakmailag kerestem a kihívásokat, hanem mert meggyőződésem, hogy a leggyorsabb és legstabilabb felület jár a spóroláshoz. Ez néha sikerül, néha nem - de fel sose adom, max. egy időre megtorpanok. 😄 Lehet, hogy nem az Ármegosztó a leghangosabb oldal az interneten, de öt év után is itt vagyunk, és ez elsősorban a ti érdemetek. Köszönöm, hogy velem együtt ti is hisztek a valódi értékekben, és velem tartotok ezen a rögös, de hiteles úton.

4 hónapja
[link]

6 hónapja
Hmmm, ezen filózok, hogy miként lehetne designba illesztve megtenni. Köszi!

6 hónapja
[link] Tegnap éjszaka már nem müködött az app, most dobta fel a Google a híreket az okokról.

6 hónapja
Igen-igen, rengeteg ilyen opció kering a fejemben, de lehet nem is erre kell elmennem, hanem újra mindent lesöpörni az asztalról. Nem tudom. A tippet köszi, de azt se szeretném, hogy egy brutál bonyolult átláthatatlan rendszer bújjon meg a logika mögött, amit képtelen leszek egyszerűen, transzparensen bemutatni nektek - hogy ha valaki meggyanúsítana, hogy machináltak az adatok, akkor lássa, hogy szó sincs erről.

7 hónapja
Keresek jó áron Karaván sajtot. Coopban 4490Ft volt de lemaradtam róla.
Általános
Szabad beszélgetés akciókról, vásárlási tapasztalatokról, boltokról, vagy bármiről, ami a közösséget érdekli. (pl. Black Friday)
11
14 napja
Segítség!
Kérj segítséget, tippet a vásárláshoz.
5
9 napja
Oldallal kapcsolatos
Minden ami az Ármegosztó oldallal kapcsolatos (hibák, javaslatok, kérdések)
11
6 napja
Off-topic
Minden, ami máshova nem fért el (hobbi, sport, vagy bármi más)
1
10 napja
Itt beszélgethetünk bármiről, de azt kérem mindenkitől, hogy maradjunk emberek. Személyeskedést nem tolerálom, jelentsétek, ha véletlen mégis megjelenne.